Барај
Пет кул деловни комбинaции
БЛОГ

Пет кул деловни комбинaции

Веројатно не постои човек на кој не му е тешко да ја стартува неделата, особено доколку изутрина треба да одбере комбинација во која ќе го помине денот.

Токму затоа, нема ништо подобро доколку одвоите малку време од слободните денови и си направите пет комбинации кои ќе ве чекаат подготвени секое утро.

Ако секогаш сакате да изгледате средено, она по што прво треба да посегнете се кошула и панталони, од кои денеска има огромен број тренди варијации.

Понеделник


Springfield кошула - 1.599 ден. 

Тоа секако не значи дека не треба да експериментирате и да комбинирате нешто што никогаш не сте помислиле да го носите на работа. Доколку ви дозволуваат условите на работа, без проблем комбинирајте здолниште со дуксер и изгледајте супер впечатливо.

Вторник 


Springfield фустан - 2.999 ден. 

Оваа комбинација можете да ја искористите во петок за да продолжите во лежерен стил и викендот што е пред вас.

Во зависност од расположението, во комбинациите што ќе ги правите за сите пет дена од работната недела, задолжително вметнете фустан за женствено издание.

Среда


Replay јакна - 10.990 ден. 

Се разбира, она што секоја деловна дама треба да го има во плакарот е женски костим составен од здолниште и палто, за деновите кога сакате да оставите посебен впечаток на закажаниот состанок.

Подеднакво внимание кај деловните комбинации им се посветува и на модните додатоци, кои секогаш прават овие стајлинзи да не изгледаат здодевно.

Четврток


MANGO здолниште - 1.490 ден. 

Не двоумете се комбинацијата од кошула и панталони да ја „зачините“ со впечатлив ремен со украс, кружни обетки или пак беретка во некоја интензивна боја.

Петок 


GUESS - 6.390 ден. 

Погледнете ги комбинациите што ги издвоивме само за вас, а од кои може да се инспирирате и веднаш да ги нарачате онлајн на нашата страна за нова, уште постилска работна недела.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                  

 

20.01.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.