Барај
Стилски водич за мажи: Сите пролетни парчиња по неодоливи цени!
БЛОГ

Стилски водич за мажи: Сите пролетни парчиња по неодоливи цени!

Нема ништо поубаво од удобно парче облека во екот на пролетта, а ова е годишното време кога можете да правите толку многу комбинации и да експериментирате.

Веројатно прво парче што на момците им доаѓа на памет кога ќе се спомене пролетта се маичките на куси ракави, а оваа сезона има толку многу варијации од кои знаеме дека ќе го одберете вашиот фаворит.

Покрај класичните парчиња кои мажите секогаш ги ставаат на пиедестал меѓу кои и карго панталоните и фармерките, момците сезонава повторно обожуваат дуксери, но овојпат во неодоливи интензивни бои.

Бидете храбри и сезонава заборавете на едноставните бои како бела и црна и одберете стилска поло маичка во розова, сина или пак нежна зелена нијанса.

Маичките со натпис во предниот дел се дефинитивно едни од најбараните парчиња, а и наједноставни за комбинирање, па во нашата понуда оваа пролет сместивме безброј вакви.

За сите оние моменти кога сакате нешто повеќе или пак работата ви налага секогаш да изгледате средено во кошула, пролетните трендови нудат неодоливи модели од кои знаеме дека секое момче ќе го одбере својот омилен.

*Акција - Special price 

Сезонава излезете од комфорната зона и предизвикајте се себеси да ги пробате старите трендови во нови бои. Одберете маичка на куси ракави во некоја пастелна нијанса, бидејќи токму тие се боите што ќе ја одбележат топлата сезона.

Она за што знаеме дека ќе се израдувате се неколкуте актуелни промоции од нашите брендови, па доколку се уште не го нарачавте вашиот пролетен сет, истото можете да го направите уште веднаш.

*Акција - Timberland promo polo 

Неодоливи цени на одредени производи ќе најдете во понудата на Springfield, а се уште трае и одличната понуда на сет од маички на куси ракави и поло маици со потпис на Timberland.

*Акција - Springfield polo promo 

Уште денеска ставете ги омилените производи во кошничка, а со будењето на пролетта очекувајте и уште многу други акции кои знаеме дека ќе ги обожавате.

*Акција - Springfield special prices 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                  

12.03.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.