Барај
Маја Михајловиќ за Fashion&Friends: Егзотична дама во раскошни парчиња
БЛОГ

Маја Михајловиќ за Fashion&Friends: Егзотична дама во раскошни парчиња

За пролетната сезона подготвивме неодоливи кампањи за нашите брендови, а сега е совршено време да ги погледнете резултатите од истите.

Денеска ве запознаваме со грациозната Маја Михајловиќ, прекрасна девојка и модел од Србија, која ја пренесе сета своја позитивна енергија во кампањата за Fashion&Friends.

Носејќи ги фантастичните парчиња на брендот, таа беспрекорно позираше пред апаратот, а воопшто не беше проблем да направиме и едно забавно интервју низ центарот на Скопје.

Преку истото, ќе ја забележите одлична енергија на Маја со која уште еднаш докажа зошто е задоволство да се работи со неа.

Облечена во раскошните парчињ на нејзиниот омилен бренд Fashion&Friends, таа совршено ни прикажува што е она што треба да го носиме во топлата сезона, но и зошто е супер да купуваме онлајн.

Како што посочува, нејзината омилена боја е црната, која ја издвојува како една од најголемите класици, а подеднакво е вљубена и во малиот црн фустан. Кусото интервју со Маја го гледате и читате во продолжение.

-Која е Маја?

Маја е една едноставна девојка од Србија, поранешна студентка на Факултетот за организациони науки која ја обожува модата.

-Што за тебе значи соработката со брендот Fashion&Friends?

Можам да кажам дека Fashion&Friends е мојот омилен мултибренд, така што многу ми значи тоа што денеска сликам за Вас во прекрасното Скопје.

-Омилено парче облека?

Мал тесен црн фустан.

-Трендови на кои се радуваш во 2020?

Комбинирање на различни принтови и материјали, пред сè, слобода во комбинирањето.

-Боја за 2020?

Секогаш црна.

-Најубавиот град што си го посетила?

Мајами

-Ритуали пред спиење...

Една крема, друга крема, серум, масажа на лицето, beauty sleep.

-Како ти се допаѓа Скопје?

Го обожавам Скопје, ова е можеби петти пат да сум тука.

-Најдобра работа што ти се случи денес?

Ова интервју.

-Најголемиот херој во твојот живот?

Мојата мајка.

-Најголема љубов?

Првата љубов.

-Омилен десерт?

Се што е чоколадно.

-Брза храна или салата?

Салата.

-Омилена модна икона?

Кери Бредшо.

-Што прочита последно?

Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ - „Мојот ангел чувар“

-Омилен филм?

Shutter Island

-Што за тебе значи убавината?

Она што доаѓа одвнатре.

-Купуваш ли онлајн?

Да, купувам онлајн затоа што можам да кликам додека лежам во кревет и не морам да се шетам низ продавници. Мислам дека секој треба да купува онлајн, сепак сме 21 – ви век.

Модел: Маја Михајловиќ

Облека: Fashion&Friends

Фотограф: Мирко Табашевиќ

Видео: Филип Пашоски

Фризура: Октај Сејди

Шминка: Зоран Шурбевски

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                

 

20.03.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.