Барај
Кога работиме од дома, да работиме со стил!
БЛОГ

Кога работиме од дома, да работиме со стил!

Ситуацијата со која се соочуваме подолго од еден месец, во поголемиот дел од компаниите наложи работа од дома, а тоа веднаш значеше збогување со високите потпетици, тесните фармерки и што уште не.

Токму оваа ситуација ни дозволи да уживаме во работата од дома облечени во најудобните пижами или лежерни тренерки бидејќи да бидеме искрени, никој не гледа!

Но, време е тоа да се промени и да мислиме исклучително позитивно, дека многу наскоро, животот ќе се врати во нормала.

За да не заборавиме на нашите стилски навики кои ги обожувавме секое утро, сега е време да си нарачате неколку шик и секогаш удобни комбинации во кои можете да уживате додека работите од дома, а секако, истите ќе значат и инвестиција за во иднина.  

Нема ништо поубаво, а истовремено и тренди, од удобен дуксер кој можете да го носите со што и да посакате – фармерки, панталони, па кога ќе дојде време, дури и со бермуди.

Ние ви подготвивме неколку комбинации кои знаеме дека ќе ги обожавате, а подоцна ќе ни заблагодарите што сега инвестиравте во истите.

Не заборавајте дека до 9 – ти април само за вас подготвивме неодолива промоција од – 30 проценти попуст на одредени производи, а истиот се пресметува во кошничка.

Побрзајте и направете ја вашата нарачка уште денес и уживајте работејќи од дома во парчињата од кои подоцна нема да сакате да излезете!

 

 

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                        

 

07.04.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.