Барај
Calvin Klein: Омилените парчиња на познатите, сега достапни и кај нас!
БЛОГ

Calvin Klein: Омилените парчиња на познатите, сега достапни и кај нас!

Од неодамна на нашата онлајн продавница можете да го најдете брендот што сите со нетрпение го очекуваа – Calvin Klein!

Сега, омилените производи на познатите ширум светот можете да ги најдете ексклузивно на fashiongroup.com.mk, а атрактивноста на истите е загарантирана.

Години наназад брендот е асоцијација за удобна и стилска долна облека, но и за бројни други парчиња што целиот свет обожува да ги носи.

Основната порака на брендот е поврзана со самодовербата и љубовта кон сопственото тело, па така во нивните кампањи често ќе видиме модели со разни форми на телото кои изгледаат подобро и посамоуверено од кога и да е.

Слоганот за нивната пролетна кампања гласи: „Самодовербата е секси. Соочи се со тоа.“, а во истата ќе видите некои од најпознатите лица во шоубизнисот денеска.

Ние се погриживме да ви доближиме дел од парчињата во кои уживаат познатите оваа пролет, а кои знаеме дека и вие ќе ги обожавате.

Брендот е несомнено еден од најпопуларните во светот уште од 80 – тите кога тогаш ултра популарната Брук Шилдс велеше дека „ништо не може да застане помеѓу неа и нејзините Калвин фармерки“.

Откако се ќе помине и ќе се обидеме да уживаме во убавините на светот, бидете подготвени со парчиња во кои сега е вистинскиот момент да се инвестира.

 

Само за вас, во моментов е актуелна и промоција на парчињата од брендот, па доколку се уште не сте ја погледнале понудата од истиот, ова попладне е совршено време за тоа.

Уживајте!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                  

14.04.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.