Барај
Култните Levi’s 501 слават роденден: Специјална промоција само за вас!
БЛОГ

Култните Levi’s 501 слават роденден: Специјална промоција само за вас!

Веројатно не постои поуникатно парче кое со години наназад спојува повеќе групи во едно - авантуристи, модни икони, стилски момци, каубои, познати личности, политичари, бунтовници...

Погодивте дека станува збор за култните фармерки Levi’s 501 чиј роденден светот го слави токму денес. По тој повод, за вас подготвивме специјална промоција со која добивате попуст од 50% на вторите купени фармерки со потпис 501®.

Дизајнирани за прв пат во 1853, за кратко време овие фармерки станаа „униформа“ на многумина, па така често можевме да ги видиме во комбинациите на млади и стари, момци и девојки низ улиците на речиси секој град низ светот.

Она што е посебно кога говориме за Levi’s 501 е тоа што истите и денеска се едни од омилените на девојките и момците ширум светот, со што стануваат парче кое е меѓу ретките што успеале да се задржат на пиедесталот толку години.

Подеднакво привлечни како и порано, овојпат доаѓаат во голем број нови варијации на модели и нијанси кои се исклучително шик за комбинирање почнувајќи од наједноставна бела маичка, па се до стилска кошула и потпетици.

Она што секој кој поседува чифт Levi’s 501 ќе го каже е дека чувството кога ги носиш е сосема поинакво од она кога носиш фармерки од било кој друг бренд. Љубовта кон овие фармерки е навистина поинаква, веројатно поради исклучителниот квалитет и лежерноста со која располагаат, без разлика на тоа кој модел ќе го одберете.

Истите се она „едно“ парче што секој мора да го поседува во својот плакар, а приказните од минатото раскажуваат дека сите кои ги носеле биле неприкосновени „фраери“.

Ова е случај и денес, а веројатно ќе биде и во иднина, па сега е вистинскиот момент да си набавите еден, односно два чифта на ексклузивната промоција која ја имате на нашата онлајн продавница.

Фото: Glamour, Getty, levi.com. 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

 

20.05.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.