Барај
Шармантен накит што ќе се вклопи во сите летни комбинации
БЛОГ

Шармантен накит што ќе се вклопи во сите летни комбинации

Кон крајот на месецот и официјално ќе го пречекаме летото, најубавиот период од годината, полн можности за експериментирање со стилот.

Ако судиме според првите летни колекции на познатите и high street брендови, трендовите сезонава се движат во насока на удобни и едноставни парчиња со интересен крој, претежно изработени од лесен материјал.

Кога овие модели ќе ги надополниме со шармантен и минималистички накит, тогаш имаме безброј совршени летни комбинации.

Оваа сезона, вашиот омилен бренд Guess има неодоливи модели накит, почнувајќи од впечатливи часовници за сечиј вкус, но и шармантни ланчиња и алки совршени за надополнување на сите ваши комбинации.

Што се однесува до боите кај накитот, оваа топла сезона девојките сакаат да комбинираат златни и сребрени нијанси како едни од најпосакуваните.

Се разбира, секогаш ни треба малку боја за дополнително разубавување на денот, па во колекциите накит на Parfois и Mango, ќе најдете парчиња со прекрасни летни мотиви.

Одберете ги фаворитите и вклопете ги во вашата модна приказна ова лето, а истите се вистински избор и за подарок за саканите.

Во продолжение, издвоивме неколку модели во кои знаеме дека ќе се заљубите!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                

 

 

 

03.06.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.