Барај
Нова Okaidi колекција создадена за разиграни пролетни денови
БЛОГ

Нова Okaidi колекција создадена за разиграни пролетни денови

Нема ништо поубаво од разиграни сончеви денови како омилени на најмалите кои секогаш се расположени за игра.

Во овие моменти, единствено што им треба се удобни парчиња во кои можат да уживаат за време на играта, а особено внимание треба да се посвети и на материјалите од кои се изработени истите.

Кога говориме за овие работи, постои еден бренд кој години наназад е омилен на децата ширум светот и кој секогаш се грижи тие да имаат удобно детство – Okaidi.

Оваа пролет, дизајнерите на брендот создадоа нова, неодолива колекција полна слатки парчиња изработени од најквалитетен памук што најмалите го заслужуваат.

Во истата, родителите ќе најдат маички на куси ракави со шармантни принтови, здолништа и фустани за слатките девојчиња во прекрасна палета на бои, бермуди за топлите денови, но и пижами за најубав сон.

Овојпат, брендот нè носи во омилената и секогаш неоткриена џунгла, па така на голем дел од парчињата се пресликани некои од највпечатливите животни на кои децата секогаш им се радуваат.

Подеднакво слатки се и инсектите кои ќе им бидат омилени на малите колекционери, а за малите дами, хеланките со цветни мотиви се секогаш избор број еден.

Во колекцијата ќе најдете и преслатки бермуди, здолништа и фустани соодветни за сите прослави што доаѓаат, а на кои најмалите секогаш толку им се радуваат.

Уште денес, заедно со вашите најмили направете селекција од неодоливите парчиња и освежете го нивниот плакар со најубавите пролетни парчиња кои знаеме дека ќе ги обожаваат.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                

09.06.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.