Барај
MANGO, Life in bloom: Романтични парчиња за цело лето!
БЛОГ

MANGO, Life in bloom: Романтични парчиња за цело лето!

Во обид да го врати ентузијaзмот во нашите животи и со позитивни мисли да го започнеме новото поглавје, Mango ја лансира кампањата “Life in Bloom”.

Oвој проект го рефлектира актуелниот контекст, кога после месеци од социјално дистанцирање, со обновена енергија сè повеќе се насочуваме кон природата, кон оние кои ни се блиски и да го цениме многу повеќе она што светот има да ни го понуди.

Познатиот моден фотограф Cass Bird, ја доловува сензибилноста и спонтаниот стил преку фотосесија направена во Аргентина. Во ова летно окружување фото моделите Andreea Diaconu, Kaya Wilkins, Jill Kortleve, Oumie Jammeh, Boyd Gates и Anders Hayward се главните протагонисти во моменти на споделена радост.

Женските модели од колекцијата за лето 2020, која е 100% одржлива колекција, се направени од природни материјали во разиргани бои дополнети со цветни дезени.

Боите како црвена, жолта и пастелна розова се тука за да придонесат за подобро расположение, додека пак силуетата на моделите – балон ракави, карнери и широки здолништа се отсликување на богатствата и разновидноста на природата. Пуплинот е доминантен материјал во колекцијата за ова лето.

Покрај оваа неодолива колекција која знаеме дека ќе го одземе здивот на сите романтичарки, на нашата онлајн страница можете да ги погледнете и сите останати нови модели создадени за топлите летни денови.

Плисираните бели фустани, слатките кошулки со цветен принт, памучните и едноставни маички на куси ракави, како и комбинезоните со исклучителен принт се парчиња што ќе бидат во фокусот оваа топла сезона.

Посетете ги продавниците на Mango во Скопје Сити Мол и ГТЦ, како и веб страницата www.fashiongroupoutlet.mk и откријте ја целата летна колекција со неодоливи парчиња.

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:



                                                 

 

12.06.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.