Барај
Кралицата на Шпанија во Манго топ
БЛОГ

Кралицата на Шпанија во Манго топ

За време на посетета на Центарот за елитни спортисти во Мадрид, кралицата на Шпанија Летиција е забележана во парче од новата колекција на брендот Mango.

По долгиот период на изолација, во која отсуствуваа и спортските тренинзи, кралот и кралицата го посетиле Центарот во Мадрид во знак на поддршка на спортистите кои веќе ги започнале своите тренинзи.

Стајлингот на кралицата е едноставен и елегантен, бел костум во комбинација со беж топ од брендот Mango, а изгледот е комплетиран со чевли на полна пета.

Кралицата е позната по својот префинет и софистициран стил, како и по вештото комбинирање на различни видови на брендови, секогаш поддржувајќи ги локалните шпански модни куќи.

Во новата колекција, брендот смести неодоливи модели на топ маички кои се едни од омилените во текот на летните денови, а вашиот фаворит можете да го одберете на следниов линк.

За софистициран изглед, белата боја секогаш е избор број еден, па доколку ви претстои некоја специјална прилика или пак едноставно, сакате да изгледате впечатливо и на работа, белиот костим е како создаден за тоа.

Фото: Getty Images, Style.nine

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:



                                                       

 

12.06.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.