Барај
Во четврток носиме...еко парчиња!
БЛОГ

Во четврток носиме...еко парчиња!

Веројатно и вие забележавте дека во последниве години, голем број од познатите и high street брендови почнаа да создаваат парчиња направени од органски материјали.

Она што е уште подобро е тоа што како поминува времето, токму овие еко парчиња имаат исклучително прифатливи цени ако гледаме на тоа од што истите се изработени.

Ако порано овие парчиња можеби не беа толку достапни, денеска, секојдневно можеме да носиме маички, здолништа, фармерки... изработени од еко материјали во кои секогаш се чувствуваме толку добро.

Доколку се најдете во ситуација некогаш да платите повеќе од она што мислите дека би било соодветна цена, запомнете дека ова се парчиња кои се вистински класици и кои ќе траат многу повеќе од оние изработени од обични материјали.

Само за вас, направивме колекција од еко парчиња за која знаеме дека ќе биде вашата нова, омилена дестинација. Во истата, ќе најдете производи од нашите брендови чија листа постојано ќе се надополнува и ќе можете да одберете исклучително квалитетни парчиња изработени од еко материјали.

Во оваа колекција, мајките ќе најдат совршено мека облека од омилените Okaidi, меѓу кои и маички на куси ракави за уживање во секојдневието, панталончиња и хеланки за малите принцези, бермуди за момчињата и пижами за уште послатки сништа.

Уживајте во летото со секогаш удобните сандали и патики на Timberland, со стилските фармерки и памучни блузички на Mango, но најмногу со долната облека на Women’Secret која секогаш е уникатно искуство.

Погледнете ја целата еко колекција на овој линк и наполнете ја Вашата кошничка уште денес.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

 

 

 

25.06.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.