Барај
Лето со Springfield: Дополнителни -30% на вториот производ!
БЛОГ

Лето со Springfield: Дополнителни -30% на вториот производ!

Иако можеби досега немавме вистинско лето, високите температури во кои уживаме овие денови ни укажаа на потребата од носење исклучиво лежерни парчиња направени од пријатни материјали, а истовремено, толку шик!

Кога говориме за вакви парчиња, меѓу првите брендови на кои се сетивте веројатно е и омилениот Spingfield каде секогаш може да најдете неодоливи парчиња кои се како создадени за уживање во летото.

Во колекциите на брендот ќе најдете уникатни парчиња совршени за безброј пригоди, почнувајќи од впечатливи фустани во неутрални бои, па се до стилски кошули за момците што ги обожаваат.

За сите вљубеници во ваквите парчиња, од денеска стартува промоција што не смеете да ја пропуштите, а со која добивате дополнителни -30% на вториот производ од брендот.

Сега е вистинскиот момент да го освежите вашиот плакар со најубавите фустани оваа топла сезона, украсени со волуменозни ракави, карнери кои девојките ги обожаваат, со најстилските еспадрили и модни додатоци.

Едноставни, но секогаш толку тренди, Springfield за момците создаде бермуди во голем избор на бои, кои надополнети со нивните познати поло маички се се што ви треба за вистинско уживање во летото.

Во нивната понуда ќе ги најдете сите парчиња што ви се единствено потребни за деновите додека уживате во годишниот одмор, а тука секако мислиме и на костимите за капење како прво нешто на што помислуваме кога се подготвуваме за на одмор.

За летото да биде уште подобро, погледнете ја неодоливата колекција на брендот целосно изработена од најпријатниот материјал – лен, а одберете нешто и од стилската понуда во Summer with Springfield.

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

22.07.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.