Барај
Style of the day: Фустанот како стилски одговор на секој повод!
БЛОГ

Style of the day: Фустанот како стилски одговор на секој повод!

 

Иако можеби некој ќе каже дека комбинацијата фармерки – маичка е најлесната и најстилска во сите оние моменти кога не знаете што да облечете, сепак никој не може да му го одземе тронот на омиленото парче на сите времиња – фустанот!

Секоја дама во својот плакар треба да има барем неколку различни модели на фустани кои ќе бидат стилски одговор на секоја прилика и секако, чевли што соодветствуваат со истите.

Овој понеделник ве потсетуваме на тоа колку прекрасни парчиња се фустаните и колку женствено се чувствуваме кога ги носиме истите.

При крајот на летото и пред почетокот на есента, дозволени се сите бои, но меѓу нив особено се истакнува една која секогаш е толку елегантна и совршен избор за бројни прилики – црната.

Кога истата е комбинирaна со бели детали и сребрен накит, тогаш имате се што ви треба за да оставите впечаток.

Фустан: Mango, Чанта: Parfois, Патики: Geox

Новите колекции на нашите брендови се полни со стилски фустани со различни кроеви, па можете да го одберете вашиот фаворит уште денеска, а ние ви нудиме неколку целосни комбинации кои знаеме дека ќе изгледаат одлично на вас.

Токму фустанот е парче во кое секогаш ќе изгледате средено, а можете да го носите на работа, на ручек со пријателите и секако, да блеснете на омиленото место во ноќните часови.

Фустан, чанта: GUESS, Чевли: GEOX

За надополнување на истиот имате безброј можности, па така, зависи од моделот, фустанот можете да го носите со едноставни бели патики кои секогаш се толку удобни и стилски, со високи елегантни потпетици, но и со чизми до глужд кои се како создадени за периодот што допрва доаѓа.

Волуменозните кроеви и оваа есен ќе бидат ултра популарни, а посебно му се радуваме и на трендот што меѓу омилените ги става и кожените и фустаните изработени од нежни и тенки материјали.

Фустан, чизми: Mango, Чанта: Parfois

Погледнете ги комбинациите што денеска ги подготвивме само за вас и одберете го фаворитот во кој со сигурност ќе бидете супер впечатлива каде и да се појавите!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                     

24.08.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.