Барај
Официјално, ова се најстилските кожни јакни за сезонава!
БЛОГ

Официјално, ова се најстилските кожни јакни за сезонава!

 

Меѓу неколкуте култни парчиња што се must have во секој женски плакар, постои едно на кое секогаш му се враќаме со огромна радост.

Како едвај да чекаме да дојде прекрасната есен кога слоевитото облекување неизмерно не исполнува, а истовремено сето тоа изгледа толку шик.

Да, добро помисливте – говориме за кожната јакна како императив на есенската облека. Без разлика дали сте од оној тип на дами кои ги обожуваат рокерските кожни јакни или пак од оние романтичарките кои секогаш одбираат нешто понежно во неутрална нијанса, ова е парче што задолжително мора да го имате во плакарот.

Кожната јакна секогаш им дава некоја доза на мистичност на нежните комбинации составени од лежерен фустан и шик чизми или пак уште повеќе ги заокружува оние со фармерки со висок струк и кошула со принт.

Кожена јакна: Superdry, Фустан: Scotch&Soda, Чизми: Steve Madden, Чанта: Desigual

Новите колекции на нашите брендови донесоа сосема нови вибрации кога станува збор за култната кожена јакна, но дел од нив само потврдија дека дамите понекогаш едноставно обожуваат класици.

Кога говориме за боите, есенските комбинации девојките овојпат ќе ги обојат во кафена и неодолива беж нијанса, но секако, на пиедесталот секогаш ќе ја најдете црната.

Кожена јакна: Mango, Фустан: Springfield, Патики: Tommy Hilfiger, Чанта: Mango

Она што е интересно оваа сезона е тоа што познатите брендови понудија малку поинакви кроеви на кожните јакни, надополнети со суптилни детали како крзно, реси во пределот на патентите, волуменозни ракави и впечатливи копчиња.

Кожена јакна, фармерки, кошула: Mango, Чизми: Geox

Во зависност од тоа каков е вашиот стил, одберете го совршениот модел кожна јакна уште денес, за сосема подготвени да ја дочекате новата сезона, но обидете се и да експериментирате, па набавете си нешто со што ќе изненадите!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

17.09.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.