Барај
Деновите се посреќни, одиме на училиште!
БЛОГ

Деновите се посреќни, одиме на училиште!

 

Во подоцнежни години, веројатно нема поубаво чувство од она кога се сеќаваш на звукот на училишното ѕвонче, иако тогаш ни се чинеше како најстрашното нешто.

По долга пауза, од денеска децата повторно се во училишните клупи во сосема поинакви услови, но секогаш среќни и ведри.

Нема ништо поубаво од можноста за образование и надоградување, па токму овие моменти би требало да се едни од најценетите во животот.

Покрај возбудата од мирисот на новите книги, првиот училишен ден секогаш е резервиран и за возбуда за одбирањето на совршената комбинација.

За најмалите, постои еден бренд што секогаш со толку љубов создава беспрекорни парчиња кои истовремено се толку стилски и изработени од најквалитетни материјали.

Токму Okaidi, за почетокот на училишната година создаде неодолива колекција полна парчиња со интересни принтови и апликации сосема совршени за сите удобни денови какви што и треба да бидат.

За малите дами, дизајнерите на брендот создадоа магични фустанчиња, здолништа и џемперчиња на копчиња, додека за момчињата, кошулите и дуксерите се must have оваа студена сезона.

Она на што родителите најмногу му посветуваат внимание се секако обувките кои оваа сезона доаѓаат во навистина интересни изданија. Подеднакво посакувани се и јакните кои се како создадени за ова време од годината, а направени се да го стоплат вашето малечко и на температура од – 10 степени.

Погледнете ги сите прекрасни парчиња од брендот посветен на најмалите, но подгответе ги и за зимата со стилските чизми на Timberland.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                     

 

 

01.10.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.