Барај
Најпопуларните јакни за непредвидливата сезона
БЛОГ

Најпопуларните јакни за непредвидливата сезона

 

Веројатно и не постои понепредвидливо време од есента, но истовреме толку прекрасно радувајќи им се на слоевитите комбинации кои секогаш се толку шик.

Но, „јаготката“ на секоја слоевита комбинација дефинитивно е јакната која секогаш треба да го има крајниот, стилски збор.

Како и секоја сезона, така и оваа, популарните брендови создадоа неодоливи нови парчиња уште попривлечни благодарение на новите материјали, текстури, бои и стилски додатоци.

За да ви ја олесниме потрагата по совршената за вас јакна, направивме колекција едноставно наречена „Mid-season jackets“ во која ги сместивме парчињата од сите брендови, создадени за секогаш непредвидливата, но прекрасна есен.

Почнувајќи од јакни изработени од тенки материјали со кои ќе ги заокружите сите лежерни комбинации, па се до „пепито“ и кожни палта совршени за оние денови кога сте расположени за дотерување, во колекцијата секој ќе го најде својот фаворит.

За момците, издвоивме кул модели на јакни во зависност од расположението и секако, пригодата, а токму сега е соодветно време да инвестирате во омилениот избор.

Покрај сите нови и уникатни модели што дизајнерите ги создадоа оваа сезона, секогаш постои тој еден на кој секогаш му се враќаме – кожната јакна!

Нашите брендови нудат сериозно голем избор, почнувајќи од едноставни модели, па се до оние со впечатливо крзно што познатите девојки ги обожаваат сезонава.

Без разлика дали сте од оние кои обожуваат класични модели или секогаш сте за некој похрабар избор, на следниов линк ги имате сите можни опции!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

15.10.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.