Барај
Happy days: Најслатките парчиња од Okaidi од денеска на -50% попуст!
БЛОГ

Happy days: Најслатките парчиња од Okaidi од денеска на -50% попуст!

 

Во пресрет на едно од најубавите годишни времиња на кое децата најмногу му се радуваат, време е да им направите совршено стилски слоевити комбинации во кои ќе уживаат во текот на целата зима.

Толку неодоливи, но истовреме и топли и удобни, парчињата од Okaidi се создадени за безгрижна детска игра дури и во текот на студените денови кога истата не смее да се заборави.

За најслатките, од денеска па се до 07.11, на новата платформа www.fashiongroupoutlet.mk креиравме „Happy“ промоција во која вметнавме неодоливи парчиња за момчиња и девојчиња на уште посладок попуст до -50%.

Во комбинациите на вашите најмили, оваа сезона додадете топло плетиво, блузички со долги ракави и впечатлив принт, но и фустанчиња и здолништа, топли додатоци и пижами за најубави сништа какви што само тие знаат да сонуваат.

Сите парчиња што се дел од промоцијата се изработени од висококвалитетни материјали со акцент на органскиот памук и рециклираниот полиестер преработен во совршено топли јакни и елечиња.

Токму овие се парчињата што најмногу им се потребни на најмалите за да се заштитат од студот што допрва доаѓа, особено во раните утра или студените вечери.

Тука секако, не смееме да ги заборавиме ниту топлите додатоци како капите, ракавиците и шалчињата како едни од есенцијалните парчиња кога е зимата во прашање.

Подеднакво неодоливи се и летните парчиња кои се дел од промоцијата, а кои секогаш наоаѓаат соодветно место во плакарот подготвени чекајќи ја следната сезона.

Оваа среќна среда е совршена за шопинг за најмалите, а доколку производите се на неодолив попуст, тогаш да започнеме!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

28.10.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.