Барај
Timberland има кул есенска колекција од која сакаме баш сè!
БЛОГ

Timberland има кул есенска колекција од која сакаме баш сè!

 

 Иако самата ситуација и новите навики со кои живееме налагаат повеќе време да поминуваме дома, тоа не значи дека треба да се откажеме од сите убавини што ни ги нуди природата во зима.

Веруваме дека изминатава година го разбуди авантуристот во вас, а се чини нема подобри парчиња за вакви подвизи од оние на Timberland.

Омилениот кул бренд на момците и девојките ширум светот има нова есенска колекција, чии парчиња можете да ги најдете ексклузивно на www.fashiongroupoutlet.mk и во продавниците во Рамстор и Сити Мол.

Полна моќни производи за целосно уживање во природата, новата колекција на брендот нуди јакни што сериозно ќе ве стоплат, патики за прошетка во блискиот парк, хајкерски за храбрите планински авантури, но и стилски парчиња за секојдневните комбинации за на работа.

Момците сезонава се похрабри од кога и да е, па без проблем комбинираат кошула со спортски дуксер и патики, карго панталони со ролка во интензивна боја и што уште не.

Како и секоја сезона, така и оваа, дизајнерите на брендот создадоа јакни што со сигурност ќе ве заштитат од студот, а во кои секогаш вреди да се инвестира.

Момците и девојките повторно ги обожаваат земјените тонови како темно зелена, портокалова, кафена и црна, па што и да одберете во истиве, нема да погрешите.

Како клучен модел во есенската колекција, повторно се провлекуваат култните Timberland крем чизми соодветни за секоја пригода и отпорни на сите предизвици што со себе ги носат временските услови.

Одберете ги вашите фаворити од новата кул колекција на Timberland, нарачајте онлајн или посетете ги нашите продавници во Рамстор и Сити Мол за уште една стилска и неодоливо топла зима!  

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

07.11.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.