Барај
Урбани и возбудливи парчиња во новата колекција на Replay
БЛОГ

Урбани и возбудливи парчиња во новата колекција на Replay

 

По бројните шик летни парчиња, дојде време да уживаме во слоевитите комбинации што секоја година ја одбележуваат студената сезона.

Постои еден толку кул бренд чии парчиња ги обожаваат младите ширум светот, познат по соработките со светски познати ѕвезди кои секогаш се тотален успех.

Во новата есен-зима колекција, дизајнерите на Replay сместија исклучителни парчиња почнувајќи од удобни дуксери и фармерки за момците, но и тренди модели за девојките чии комбинации веќе можеме да ги видиме на Инстаграм.

Ниту овојпат од колекцијата не изостануваат висококвалитетните материјали и врвните дизајни, секогаш поткрепени со парчиња од еко материјали.

Очекувано, главната улога во колекцијата и овојпат ја има џинсот како ултимативно парче по кое брендот Replay е познат години наназад.

Момците повторно ги обожаваат карираните кошули, па така, во оваа колекција ќе бидете сведоци на одлични модели изработени од неодолив памук во кои ќе сакате да го поминете секој слободен миг.

Она на што брендот особено посветува внимание овојпат се топлите јакни совршени за студената сезона кои ќе бидат едни од задолжителните парчиња во кои вреди да се инвестира.

Девојките кои сезонава се вљубени во впечатливите чизми, во новата зимска колекција на брендот ќе најдат модели во рок стил кои соодветно ќе се вклопат во нивните нежни, но и кул комбинации во кои ќе ја поминат зимата.

Сите тренди дами не можат да им одолеат ниту на модните додатоци со потпис на брендот, па така одбираат од нивните класици кога се чантите во прашање, но и од оние кои сезонава се на едно повисоко, шик ниво украсени со разни детали.

За сите модели за кои говориме, но и за многу повеќе, задолжително посетете ја продавницата на Replay во Скопје Сити Мол, а нарачајте и онлајн на следниов линк.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

13.11.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.