Барај
20 топли модели од зимските колекции што го освоија Инстаграм
БЛОГ

20 топли модели од зимските колекции што го освоија Инстаграм

 

 

Иако поинаква од сите останати, зимската сезона дефинитивно е една од најубавите со безброј можности за експериментирање во комбинациите.

Новата сезона е време за нови почетоци, па така девојките и момците уживаат во правењето на стилски комбинации со кои дополнително ќе ја „зачинат“ прекрасната зима која секогаш има модна бајка за раскажување.

Во нивните секојдневни комбинации тие секогаш вметнуваат по едно впечатливо парче, овојпат исклучително топло, а истовремено шик, а истите обожуваат да ги означуваат на социјалните мрежи со ознаката #winterootd.

Дизајнерите на нашите брендови сезонава создадоа неодоливи зимски парчиња, почнувајќи од исклучително стилски џемпери, топли и тренди јакни, модни додатоци, но и пижами во кои ќе посакате да го поминете секој еден ден.

Едно од најпопуларните парчиња секоја зима, па и оваа, е топлиот и нежен капут што најчесто доаѓа во омилените зимски нијанси како светло сива, кафена и крем.

Ако уживате во прегледување на фотографиите на Инстаграм од популарните девојки, ќе забележите дека сезонава тие обожуваат волуменозни капути што најчесто ги комбинираат со „гломазни“ чизми, лежерно фустанче или пак мек џемпер и фармерки со висок струк.

Веруваме дека оваа сезона и вас се освоија дел од најубавите зимски парчиња, а денеска само се потсетуваме на некои од нив, кои со само еден клик можете да ги нарачате онлајн на www.fashiongroupoutlet.mk.

И оваа зима бидете супер стилски и одберете шик парчиња од понудата на нашите брендови која овој декември е едноставно неодолива!

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

07.12.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.