Барај
Со стил на работа за време на празниците!
БЛОГ

Со стил на работа за време на празниците!

 

Со оглед на тоа што поради мерките за заштита оваа година сите прослави се презакажани за следната, ништо не не спречува да изгледаме шик последните денови од месец декември.

Ако за забавата што се откажа планиравте да го носите омилениот црн костим или фустанот што толку долго ви стои во плакарот, овие денови се совршен момент за тоа.

Само за вас, креиравме специјална „Празнична колекција: Стилски на работа“, во која сместивме парчиња во кои знаеме дека ќе блеснете на работното место во пресрет на празниците.

Без двоумење, женствениот костим комбинирајте го со ролка или едноставна бела кошула одоздола и бидете дамата што ќе се издвојува од останатите.

Ако некогаш си помисливте дека долг лежерен фустан е премногу за на работа, истиот надополнете го со омиленото палто и накит и уживајте во празничните денови пред вас.

Никогаш не е погрешно време за стилска комбинација, а токму истата во овие денови ќе ви донесе позитивна енергија и самодоверба како никогаш досега.

 

Овие празници, заборавете на сите секојдневни комбинации во кои уживавте на работа и обидете се да експериментирате со стилот и парчињата, за уште повеќе радост во празничните денови.

Ако момците во текот на годината се чувствуваа супер удобно во омилените дуксери од нашите брендови, сега е вистинскиот момент за да покажете дека изгледате одлично и во кошула и шик панталони.

Доколку сте од оние кои најубаво се чувствуваат во чифт стилски фармерки, истите дополнително истакнете ги со некое впечатливо палто и кожени чизми во кои вреди да се инвестира во текот на зимската сезона.

Погледнете ја нашата празнична колекција, овојпат, со акцент на стилските комбинации за на работа и уживајте во деновите што следат!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

21.12.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.