Барај
Познатите блогерки на совршен начин ги носат Манго парчињата: Ние ги имаме сите!
БЛОГ

Познатите блогерки на совршен начин ги носат Манго парчињата: Ние ги имаме сите!

 

 

Ако деновиве ви недостасуваше инспирација за стилски комбинации во последните денови од месец декември, ние сме тука да ви ја олесниме потрагата.

Вообичаено, корените на идејата за добра комбинација секогаш „лежат“ во она како вие се чувствувате денот кога ја правите истата, па токму од тоа, зависи и какви парчиња ќе одберете.

Како одминува времето, девојките сè повеќе се насочуваат кон оние едноставни парчиња што секогаш можете лесно да ги комбинирате, а кои со шик модни додатоци или беретка и шал, секогаш ќе изгледаат сосема поразлично.

Доколку редовно ги следите социјалните мрежи, ќе забележите дека оваа зимска сезона џемперите и капутите од Манго се дефинитивно едни од најпосакуваните и најбараните, а познатите блогерки истите совршено ги комбинираат.

За да ви ја олесниме потрагата по шик парчиња со кои ќе ја заокружите годината и стилски ќе блеснете во новата, одбравме некои од највпечатливите стајлинзи под хаштагот #Mangogirls, па денеска, само за вас, парчињата од истите ги носиме чекор поблиску.

Дел од истите се вистински класици како долг сив капут за бројни пригоди, црн фустан за совршен претпразничен стајлинг, комбинезон со кој нема да останете незабележани, но и светкави парчиња поради кои едвај ќе ја чекате новогодишната ноќ. 

Како омилен бренд на познатите блогерки и дами ширум светот, и оваа студена сезона Манго не стоплува со нежни и меки бои како бела, крем и сива, но не разгалува и со цветните принтови особено кај фустаните и кошулите на кои допрва ќе им се радуваме.

 

 

     

Погледнете како Манго девојките носат некои од најпознатите и најпродаваните парчиња за оваа сезона, а истите нарачајте ги со само еден клик на фотографијата.

Останатите нови и секогаш беспрекорни Манго парчиња ги гледате на следниов линк и во продавниците во Сити Мол и ГТЦ.

 

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

21.12.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.