Барај
Пристигна пролетната и урбана колекција на Replay
БЛОГ

Пристигна пролетната и урбана колекција на Replay

 

 

Во продавницата на Replay и онлајн на fashiongroup.com.mk пристигна новата ултра шик и урбана колекција на брендот чии парчиња се обожувани ширум светот.

Со првите пролетни температури, не двоумете се да уживате во маичките на куси ракави на брендот, но и во сите останати парчиња како едни од најпосакуваните оваа сезона.

Врвниот дизајн и впечатливите модели по кои Replay е препознатлив години наназад, и овојпат доминираат во целата колекција, па така младите фанови на брендот нема да имаат проблем да ги одберат нивните фаворити.

Во стрит стајл приказната на брендот и овојпат одлично се вклопија новите модели на фармерки како ултимативен хит кога говориме за Replay и нешто што секогаш е препознатливо.

Пролетва, момците ги комбинираат со одличните модели на урбани дуксери од брендот, но и со маички на куси ракави со натпис или јака за бројните пригоди пред нас.

За дамите пак, дизајнерите на брендот направија дуксери и маички од неодоливо удобен материјал, но и шик модели на фустани со кои како и секогаш, нема да останете незабележана.

Како совршен финиш на вашата стилска комбинација, брендот и оваа сезона предлага колоритна чанта во интересна форма, па така, која и да ја одберете, нема да погрешите.

Токму кај модните додатоци и овојпат е присутен еклектичниот спој на бои кој секогаш изгледа толку шик, па ако оваа сезона сакате нешто повеќе, не двоумете се и одберете некој од моделите.

Она што не смееме да го заборавиме е дека брендот оваа сезона соработува со рагби тимот на Нов Зеланд, па дизајнерите на Replay за згодните момци создадоа капсулна колекција составена од исклучително шик и квалитетни фармерки, тексас кошули и јакни во темни нијанси совршени за студените пролетни вечери.

Токму овој преоден период од годината е како создаден за правење нови комбинации во кои секогаш можете да внесете доза експеримент, играјќи си со боите, моделите и воопшто, со вашиот стил.

Сите парчиња од новата колекција ги имате на следниов линк, како и во продавницата на Replay во Скопје Сити Мол.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

31.03.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.