Барај
20 базични парчиња што ви се потребни за тренди пролетна сезона
БЛОГ

20 базични парчиња што ви се потребни за тренди пролетна сезона

 

 

Без разлика на трендовите, во речиси секоја сезона постојат неколку основни парчиња со кои секогаш можеме да експериментираме и кои се совршена база за правење на супер стилски комбинации.

Пролетта е дефинитивно омилената сезона за правење шик комбинации, време кога идеите ни се на највисоко можно ниво, а парчињата поубави од кога и да е.

Кога ќе почнете да ги планирате комбинациите и ќе тргнете на пролетен шопинг, со вас треба да имате листа на неколку основни парчиња без кои дефинитивно нема да можете да направите ниту една стилска комбинација.

Вистински класици, но со сосема нови примеси во изгледот, оваа сезона постојат неколку базични парчиња кои секоја девојка треба да ги има во плакарот, а кои се ултра неодоливи и супер привлечни.

Топлата сезона ги замени џемперите и капутите со шик фармерки и здолништа во светли нијанси, миди фустани, класична црна кожена јакна, лежерни и романтични кошули, бели патики и што уште не.

Она убавото кај овие парчиња е тоа што ако ги споите истите, ќе добиете шик минималистичка комбинација, но ако си „играте“ со нив и ги надополните со модни додатоци во разни нијанси или некои впечатливи чевли, тогаш имате нова комбинација која раскажува сосема поинаква приказна.

Токму поради тоа, секогаш е добро да се инвестира во вакви парчиња со кои во текот на целата сезона, па и нешто подоцна, ќе можете да направите безброј комбинации.

Кога говориме за ваквиот вид модели, во новите колекции од нашите брендови кои веќе ве очекуваат во продавниците, ќе најдете исклучителен избор во кој верувајте ни дека ќе се вљубите.

На вашата листа за оваа пролетна сезона би требало да се најдат волуменозното палто во некоја пастелна или земјена нијанса, кожената јакна во нов модел, кошулата со впечатливи ракави, белиот фустан, пролетната јакна со извезени детали, белиот фустан, сивите патики, дуксер и тренерки во интересна боја, тексас здолниште, миди фустан со цветен дезен, како и малиот црн фустан како класик на кој секогаш му се враќаме.

Посетете ги продавниците на нашите брендови каде мерките за заштита од пандемијата се на највисоко можно ниво и подготвени дочекајте ги топлите денови на кои исклучително им се радуваме!

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

05.04.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.