Барај
Празнични промоции и неодоливи намалувања во Fashion Group
БЛОГ

Празнични промоции и неодоливи намалувања во Fashion Group

 

 

Овој четврток е како создаден за шопинг, зарем не? Ако токму денеска си ја замисливте совршената комбинација за Велигденските празници, сè уште имате време да си ги набавите парчињата што совршено ќе се вклопат во истата.

За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите омилени брендови.

Празниците се дефинитивно време кога секој миг треба да го поминете со саканите, а дефинитивно не постои нешто поубаво од мало внимание со кое ќе покажете колку тие ви значат.

Како и секогаш, така и овојпат, во промоциите само за вас ги сместивме најубавите парчиња од колекциите пролет-лето, во чии рамки добивате неверојатни -30% намалување на селектирани производи.

Овие празници, ги славиме во исклучителен стил, па не двоумете се и одберете парче од понудата на Hugo Boss каде само сега, добивате -10% на еден и -15% намалување на два или повеќе купени производи.

За сите останати брендови што не се вклучени во горенаведените промоции, останува да важи неодоливата понуда од -10% за еден и -20% намалување на два и повеќе купени производи.

Слободните денови се совршен момент кога по целодневната прошетка со семејството и пријателите, ќе најдете време за себе и ќе успеете да си ја направите и онлајн нарачката што ја планиравте подолг период.

Овојпат, без двоумење, во кошничката можете да ги ставите и омилените производи на вашите најмили, бидејќи од денеска стартува и промоцијата во најслаткиот бренд Okaidi каде за еден производ добивате намалување од -10%, додека за два или повеќе купени, -20%.

Крајот на април го означуваме со беспрекорно исполнети слободни денови, но и со долгопосакуваниот шопинг со кој сега, за многу помалку добивате многу повеќе и во подобро расположение од кога и да е, ги славиме најубавите Велигденски празници.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

29.04.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.