Барај
Месец мај го започнуваме со шик парчиња од Timberland
БЛОГ

Месец мај го започнуваме со шик парчиња од Timberland

 

 

На листата на нашите омилени брендови за оваа топла сезона без сомнение меѓу првите се искачи и Timberland чии парчиња секогаш носат приказна со себе.

Веројатно веќе знаете дека брендот години наназад целосно се насочува кон зачувување на Планетата и во најголем дел одбира природни материјали, па тоа му дава уште поголема тежина кога е вистинскиот избор во прашање.

За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото лого, но и ултра удобни патики и стилски сандали за уживање во високите температури.

За материјалите од кои се изработени сите парчиња од колекцијата на Timberland повеќе и не говориме, со оглед на тоа што веројатно го знаете чувството кога носите парче од брендот.

Оваа сезона, не заборавајте ја и соработката на Timberland со брендот на познатиот музичар Pharrell Williams, Billionaire Boys Club и колекцијата едноставно наречена „The Bee Line“.

Во истата, ќе најдете маички на куси ракави и дуксери во кул бои, со пчелите како мотив и како тренд што момците го обожаваат сезонава.

Иако и овојпат целата колекција е тотално урбана и има парчиња за сечиј вкус и комбинации, сепак, акцентот повторно се става на маичките на куси ракави како ултимативно парче што ќе ги одбележи топлите денови.

Високите температури се чини дојдоа побрзо од очекуваното, но тоа не значи дека момците треба да се откажат од стилските кошули, особено од оние во светли нијанси кои се совршен избор за во канцеларија.

Она што треба да го знаете кога говориме за Timberland, е дека во моментов се актуелни неколку промоции поврзани со брендот, па така, доколку купите еден производ ќе добиете -10% намалување, а за два 20%.

Подеднакво привлечна е и понудата на две поло маички со потпис на брендот кои сега ги добивате за 5.990 денари, а истите можете да ги комбинирате во буквално секој пролетен стајлинг.

Почетокот на работната недела е совршен момент за освежување на плакарот, а целата понуда од брендот ја гледате на следниот линк.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                       

04.05.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.