Барај
Жолта среда во Timberland и Flash deals на -70%!
БЛОГ

Жолта среда во Timberland и Flash deals на -70%!

 

 

Иако утрово се разбудивме со облачно време, тоа не значи дека оваа среда не е посреќна од било која останата!

Ако сте од оние кои не уживаат во облачното време, додека го чекаме омиленото сонце, ве радуваме со две информации кои знаеме дека ќе ги обожавате.

Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред нас, на намалување до -70%.

Покрај ова, поради големиот интерес, повторно е актуелна „Жолта среда“ во Timberland во чии рамки добивате намалување од -20% на цела колекција, само денеска.

Оваа сезона, дизајнерите на брендот во фокус ги ставаат светлите бои, а стилизирањето го оставаат на креативната визија на нивните клиенти кои секогаш се воодушевени од парчињата кои денеска, ги добивате со неодоливо намалување.

Кога сме кај шопингот во среда, денот е прекрасен за да ги посетите продавниците на Timberland во Сити Мол и Рамстор и да го одберете вашиот нов дуксер, маичка на куси ракави или патики од мноштвото модели во новата колекција.

Сега е совршен момент да си ги набавите сите посакувани летни парчиња од колекциите на Mango, Springfield, Timberland и Parfois во рамки на вашата омилена промоција едноставно наречена Flash Deals.

Уживајќи во утринското кафе, оваа среда, направете го шопингот што толку многу го посакувавте, а само сега, за многу помалку, ќе добиете многу повеќе.

Речиси е невозможно пролетната сезона да ја замислиме без романтични кошулки со карнери или широки палта во утринските часови, па токму овие парчиња и многу повеќе сега можат да бидат ваши за многу пониски цени.

Момците пак можат да одберат од одличната понуда на маички на куси ракави или кошули во светли нијанси со потпис на Springfield и Timberland кои ќе бидат совршен избор за сите убави настани што допрва доаѓаат оваа пролет.

Промоцијата Flash Deals е одличен момент да одберете и подарок доколку се ближи некој повод, а оваа недела, не заборавајте на Денот на мајката и израдувајте ја вашата со парче по избор во кој никогаш не се сомневаме.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

05.05.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.