Барај
Office wear: Оваа пролет одиме на работа во ултра стилски парчиња!
БЛОГ

Office wear: Оваа пролет одиме на работа во ултра стилски парчиња!

 

Веројатно штом го прочитавте насловот, веднаш си помисливте дека во текстот ќе погледнете класични машки и женски костими и кошули за на работа, но овојпат, тоа не е случај.

Иако секогаш и се враќаме на класиката и тоа се модели што мора да ги има во секој плакар за секоја прилика, оваа пролет сме похрабри од кога и да е и носиме шик модели во светли бои на работа.

Секако, доколку околината ви го дозволува тоа, обидете се оваа топла сезона, класичната кошула да ја смените со некоја во интензивна нијанса и интересен крој, а тесните панталони со некои полежерни кои се меѓу омилените овие денови.

Пред нас се најубавите топли денови, па сега е вистинскиот момент да воодушевите со сите оние комбинации што ги подготвувавте подолго време и да бидете сосема поинакви од сето она досега.

Момците оваа сезона пред себе имаат неверојатна палета на производи и сериозно добар избор, па така, заменете ја класиката со некоја шик поло маичка која сепак носи елеганција со себе во темно црвена боја заедно со панталони во крем нијанса и задолжителните бродски чевли за оваа сезона.

Секако, на оние пак на кои работната околина не им го дозволува тоа, новата колекција на Битсиани е вистинската во која ќе најдете палта и панталони во крем и бели нијанси кои комбинирани со нешто по ваш вкус, изгледаат ултра впечатливо.

Сега е вистинско време и за дамите да го пронајдат својот фаворит во нашата Office Wear колекција која е вистинско олицетворение на она како секој треба да изгледа на работа во пролет.

Откако ќе ги одберете совршените парчиња за вас и ќе направите добар пролетен шопинг, не заборавајте квалитетно време да им посветите и на модните додатоци, особено на чантите кои секогаш треба да бидат внимателно одбрани.

На следниот линк ги гледате сите парчиња од колекцијата Office Wear, а нешто соодветно за вашиот стил во канцеларија можете да најдете и во новите колекции од нашите брендови.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

 

 

 

 

18.05.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.