Барај
Ја заокружуваме работната недела во најстилските комбинации за оваа сезона
БЛОГ

Ја заокружуваме работната недела во најстилските комбинации за оваа сезона

 

Иако утрото  не ни ветуваше дека ќе имаме уште еден сончев викенд, расположението секогаш може да се поправи со шопинг на омилените тренди комбинации од нашите брендови.

 

Ве поттикнуваме да за кратко ги подзаборавите “здодевните” парчиња и да се препуштите на храбрите комбинации во кои без соменение ќе оставите впечаток.

 

Животинскиот принт е можеби еден од трендовите кои суптилно се провлекува неколку сезони, но без сомнение оваа пролет е апсолутен хит кај трендсетерките.

Комбинирањето на два принта никогаш не било “пооправдано” па затоа ве охрабруваме да не се плашите од експериментирање.

Љубов на прв поглед се и оделата со цветен принт кои се совршениот избор за да изгледате беспрекорно на вашето работно место или за следната дружба со вашите најдобри пријателки.

Доколку овој викенд се одлучите за прошетка во природа или можеби кафе во омиленото маалско кафуле наш предлог за да изгледате супер тренди е комбинезон во жолта боја или малку поедностава комбинација со омилената кошула Mango искомбинирана со стилски фармерки.

Тексас фустаните се нешто кое модните блогерки го поставија на пиадестал кога станува збор за “must have”парчиња.

За да го зачините изгледот, одберете модни додатоци и чевли во интензивна боја со цел да ја истакнете вашата индивидуалност.

Девојките кои секогаш посегнуваат по пастелни нијанси, сега имаат можност да го разиграат својот изглед комбинирајќи го омилениот фустан или здолниште со патики за супер шик аутфит.

Како последно но можеби и нешто во кое секоја дама би се чувствувала беспрекорно се макси фустаните кои  будат чувство кај сите нас дека... Летото е на прагот.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

28.05.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.