Барај
Животот е колоритен со новата колекција на Desigual
БЛОГ

Животот е колоритен со новата колекција на Desigual

 

 

 

Откако направија вистински бум со соработката со познатиот дизајнер Естебан Кортасар кој за Desigual создаде парчиња полни боја и принтови по што е и познат, дизајнерите на брендот го „дотераа“ Малума за насловната на шпанското издание на Cosmopolitan.

Во истиот стил, тие ја презентираа и нивната нова колекција повторно посветена на сите оние со 100% уникатно чувство за мода и истенчен стил, бидејќи токму тие луѓе се и нивната публика.

Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња, оригинални костими за капење, наметки и маички на куси ракави, а оваа среда, го прогласуваме за бренд на неделата. 

Како и досега, така и овојпат, брендот со колекцијата успева да го извлече најдоброто од своите клиенти, оставајќи им простор да ја истакнат својата креативна страна.

Од брендот истакнуваат дека и за оваа колекција инспирација повторно е Медитеранот и сите убавини што тој ги носи со себе, неговите бои и воопшто, уникатното чувство кога го уживате.

Сите парчиња неодоливо потсетуваат на оптимизам, а истите ви даваат и бесконечни можности за комбинирање со други парчиња, во оние денови кога сакате да го смирите нивниот колорит.

Секако, брендот повторно нуди исклучително добар избор на чанти и паричници по кои и досега е познат, како едни од омилените на уникатните дами ширум светот.

Како и секоја друга, така и оваа колекција на Desigual е ултра привлечна, но за оние кои уживаат да бидат поинакви од другите и никогаш слепо да не ја следат толпата.

Ова лето, бидете исклучително креативни комбинирајќи ги парчињата на Desigual кои можете да ги најдете онлајн на Fashion Group, како и во продавницата на Fashion&Friends во Скопје Сити Мол.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

02.06.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.