Барај
Стилски трудници и на +40 степени!
БЛОГ

Стилски трудници и на +40 степени!

 

Во екот на летото, веројатно секому му е тешко да ја најде соодветната комбинација за високите температури, а особено на трудниците, кои секогаш мораат да ги бираат најлежерните комбинации.

 

Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните колекции на познатите брендови, а ние денеска ги издвоивме најубавите парчиња во кои ќе се вљубите.

Доколку текстов е за вас, тогаш ви ветуваме дека до крајот на летото нема да мора да се грижите за тоа што да облечете, а сепак, колку е можно, да уживате во топлите денови.

 

 

Само за вас, ги одбравме најстилските парчиња од нашите брендови, во најголем број неодоливи фустани во прекрасни бои, во кои ќе уживате секој еден ден до крајот на топлата сезона.

Подеднакво привлечни се и парчиња од колекцијата за бремени жени со потпис на омилените Woman’secret, во која ќе најдете ултра удобна долна облека, но и хеланки за лежерните прошетки кои многу лесно се комбинираат со широки кошули или памучни маички.

 

 

 

 

Кога сме кај фустаните, она што треба да напоменеме е дека дел од истите се тотално соодветни за свечените прилики на кои треба да присуствувате ова лето, па повеќе не двоумете се и инвестирајте во парче во кое ќе блеснете во секоја пригода.

Нашите фаворити за ова лето вклучуваат фустани изработени од ултра пријатни материјали, во претежно светли нијанси какви што му доликуваат на летото и најважно од сè, совршени за секоја пригода.

Она што останува на вас, е да го одберете останатиот дел од комбинацијата, како удобните сандали кои се од исклучително значење, но и модните додатоци кои секогаш се тука дополнително да ви ги разубават стајлинзите.

Низ текстот ќе најдете супер стилски парчиња наменети специјално за вас, а истите можат да бидат ваши со само еден клик или пак, секогаш можете да ги посетите нашите продавници и да уживате во целото искуство наречено шопинг.

 

 

 

27.07.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.