Барај
Ова лето носиме ланчиња со хороскопски знаци од Манго!
БЛОГ

Ова лето носиме ланчиња со хороскопски знаци од Манго!

 

Ако ова лето ви требаше совршеното парче накит, ние го имаме токму тоа што го барате! Вашиот омилен бренд Манго неодамна ја промовираше новата колекција накит која се состои од ланчиња во златна нијанса со сите хороскопски знаци, сосема совршени за украсување на секоја комбинација. Истите, можат да бидат совршен подарок за вашата мајка, пријателка, сестра, но уште посовршени доколку си ги купите за себе и секогаш се потсетувате на карактеристиките на вашиот знак.

 

Ланчињата се ултра уникатни сами по себе, изработени од супер интересен материјал во неправилна, кружна форма со уникатно исцртано соѕвездие кое е дополнително украсено со колоритни циркони.

Во продолжение ги гледате сите ланчиња од колекцијата со мал потсетник зошто секој хороскопски знак е посебен и уникатен сам по себе.

*Овен

Спонтани и храбри, тие никогаш не се плашат да започнат нова авантура. Понекогаш, овие луѓе не знаат за „филтер“.

*Бик

Практични и доверливи, Биковите секогаш се еден вид оаза на смиреноста каде секогаш можеш да се засолниш. Иако знаат да бидат тврдоглави, тие најдобро ќе ве ислушаат.

*Близнаци

Бескрајната љубопитност ги води Близнаците кон тоа секогаш да сакаат да знаат повеќе. Моќта на нивната имагинација нема граници.

*Рак

Многу чувствителни. Раковите наоѓаат среќа во семејството, пријателите и домот. Тие имаат носталгична и романтична страна.

*Лав

Решителни и харизматични, Лавовите доминираат со својата личност. Секогаш имаат верба во себе и ги следат своите инстинкти.

*Девица

Не постои поголем перфекционист од Вагите. Нивната интровертна природа крие неверојатна интелигенција. 

 *Вага

Контрадикторни на површината, Вагите се екстремно емпатични и брзи по природа. Тие секогаш уживаат во друштво и се грижат за другите.

 

*Шкорпија

Шкорпиите секогаш се оние луѓе на кои може да се потпрете, интелигентни и неверојатно интересни. Тие секогаш ги прашуваат најдобрите прашања.

 

*Стрелец

Слободни и авантуристички настроени, Стрелците секогаш се во потрага по нови предизвици. За нив, исклучителна важна работа се патувањата, не само дестинацијата.

 

 *Јарец

Одговорни и смирени, Јарците нема да се одморат додека не ја постигнат својата цел. Тие секогаш сакаат да бидат најдобрата верзија од себе.

 

 *Водолија

Одличната смисла за хумор и идеализмот се карактеристиките што го дефинираат овој знак. Тие се утопични и вечни баратели на слобода.

 

*Риби

Емоциите и имагинацијата се можеби најголемите квалитети на овој знак. Чувствата се секогаш присутни во секој момент од животот.

29.07.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.