Барај
Ова се хит патиките за есенската сезона!
БЛОГ

Ова се хит патиките за есенската сезона!

 

По неколку месеци уживање во убавините што со себе ги носат сандалите, есента е вистинско време целосно да им се препуштиме на патиките и сите нови модели кои доаѓаат со неа.

 

Сосема очекувано, првите колекции на познатите брендови со себе донесоа нови трендови и фаворити, претставени преку шик модели кои совршено ќе ја надополнат секоја ваша есенска комбинација.

Она на што се радуваме оваа година, а се чини започна како тренд уште минатата, е тоа што во речиси секој едиторијал, дел од спортските патики се толку соодветно вметнати и во свечени и комбинации за на работа, што изгледаат покул од кога и да е.

Како и секоја сезона, така и оваа, брендовите повторно нудат бројни модели за сечиј вкус, па така, се чини ќе уживаме во неутралните модели, но ќе има и такви кои ќе понудат парчиња во ултра интензивни комбинации на бои.

 

Она што оваа година можеме да го посочиме судејќи според моделите кои досега имавме можност да ги видиме, е тоа дека веројатно ќе преовладуваат посмирени модели за разлика од оние „chunky“ на кои некако се навикнавме минатата година. Најважно од сè е тоа што патиките како и досега, не ја губат својата удобност во име на трендовите, па така доколку сè уште немавте можност да ги погледнете новите модели и да одберете, не двоумете се дека ќе уживате во било кој од нив. Во продавниците на нашите брендови, но и онлајн, веќе пристигнаа дел од новите модели патики кои знаеме дека ќе ги обожавате, а во продолжение и линк за да ги одберете фаворитите.

 

 

23.08.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.