Барај
Есенска модна инспирација - Каролина и Манго
БЛОГ

Есенска модна инспирација - Каролина и Манго

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Оваа есен подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango.

Глобалната кампања на Mango за новата есенска колекција има за цел да ги сплоти жените ширум светот и да потенцира на нивната вредност за споделување на заеднички моменти.

Оваа есен женскиот гардеробер нема да биде ќе биде комплетен без класичен капут, едноставна кошула, квалитетен џемпер од кашмир, а една таква селекција на безвременски креации направи „Манго“.

Погледнете само мал дел од првиот сет на фотографии инспирација за оваa есен:

Капут: http://bit.ly/2oU4cY7
Палто: http://bit.ly/2MgHiCC
Панталони: http://bit.ly/2OnRlIm
Чанта: http://bit.ly/31FFysS
Чевли: http://bit.ly/31Lf09A
Очила: http://bit.ly/31HR07i
Обетки: http://bit.ly/2OcYNWW

---

Облека и додатоци: Mango
Модел: Karolina Goceva
Фотографија: Ani Dimi
Стилист: Almir Mili
Шминка: VD Make Up
Фризура: Dzesi Kostić

10.10.2019.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.