Барај
Лондонските улици најавија што ќе носиме следната пролет!
БЛОГ

Лондонските улици најавија што ќе носиме следната пролет!

 

Иако помина доста време, некои од најпознатите светски улици изминатиов период се наполнија со шик стајлинзи како никогаш досега, одбележувајќи ги модните недели кои донесоа толку многу новини.

 

Меѓу другото, лондонските улици на најшармантен можен начин ги најавија трендовите за следната пролет на кои толку многу им се радуваме. Можеби очекувани трендови, но сепак, новите сезони секогаш носат една посебна радост со себе, а се чини таква ќе биде и следната. Од она што можевме да го видиме на ревиите на модните недели и низ улиците на најголемите светски метрополи, повеќе од сигурно е дека креативноста ќе биде на најизразено можно ниво, комбинирајќи едноставни парчиња, но со многу шик додатоци. Кожените парчиња, палтата и панталоните во крем нијанси, впечатливите јакни, чантите во интензивни нијанси, но и модните додатоци за коса по сè се чини дека ќе доминираат следната година. 

Ние ги издвоивме нашите фаворити, но и сличните парчиња што можете да ги најдете во продавниците на нашите брендови, а кои може да бидат ваши со само неколку клика!

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Style Du Monde

21.09.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.