Барај
Панталони со широки ногавици за шик есен!
БЛОГ

Панталони со широки ногавици за шик есен!

 

Во неколку наврати говоревме за есенцијалните парчиња облека за оваа есен, па и воопшто, за вистинските класици што секоја дама треба да ги има во плакарот. Меѓу нив, повеќе од сигурно е дека оваа, па и секоја друга сезона треба да инвестирате во добри панталони, особено ако истите имаат широки ногавици.

 

 

Токму овој модел е еден од најпосакуваните за оваа сезона, благодарение на елегантниот изглед, совршените можности за комбинирање на истиот, како и опциите да ги комбинирате со високи потпетици за во канцеларија, со патики за попладневни прошетки и со чизми за студените денови.

 

Она поради што девојките ги обожаваат овие панталони е тоа што истите се исклучително удобни, па во истите ќе можете да уживате во текот на целиот ден. Нашите брендови веќе ги создадоа првите модели за вистинска стилска есен, а ние денеска ве запознаваме со неколку од нив. Покрај удобноста, девојките ги обожаваат и поради интересните модели со дополнително истакнати детали како шлиц на крајот на ногавицата, впечатливи рабови, големи ремени на половината и секако, бои кои неодоливо потсетуваат на есен.

 

 

Со оглед на тоа што оваа сезона повеќе од кога и да е, дозволено е да се експериментира, не двоумете се и комбинирајте ги и со омилениот дуксер, но не заборавајте и на елегантните моменти како комбинација со шик кошула или палто во иста нијанса за супер впечатлив изглед!

 

 

 

28.09.2021.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.