Барај
Два фустани Mango се подобри од еден!
БЛОГ

Два фустани Mango се подобри од еден!

 

Веројатно не постои девојка на светот која не е воодушевена од стилот на шпанската кралица Летиција, а таа уште еднаш докажа зошто е тоа така.

 

 

Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од наградените се појавија во исти фустани што многумина би го сметале за невкусен момент.

Но, благодарение на секогаш позитивната Летиција и подеднакво расположената професорка по право Вивас – Тесон, моментот стана вистинска сензација на Интернет.

 

 

Доделувајќи и ја наградата, тие се прегрнаа и навистина интересно реагираа на случајниот момент кој се претвори во случка за паметење.

Имено, фустанот е со потпис на еден од омилените брендови на кралицата, Mango, соодветен за бројни специфични прилики и навистина впечатлив за секоја прилика во која сакате да се истакнете.

Станува збор за фустан изработен од исклучително пријатен материјал, половина црна, а половина бела нијанса, со ремен во темна боја на половината, што го прави неверојатно елегантен.

 

 

Двете дами го комбинираа фустанот со црни потпетици и чанти во иста нијанса, и со нежен накит и шминка кои совршено одговараат на моделот.

Инаку, наградите што секоја година традиционално ги доделува кралицата Летиција, се однесуваат на лица кои се истакнати во својата работа, а кои им помагаат на лицата со попреченост полесно да се вклучат во општеството.

Овој и многу други стилски фустани за претстојната пролет можете да најдете во продавниците на Mango во Сити Мол и Ист Гејт Мол, но и на нашата онлајн продавница преку следниот линк.

 

 

 

06.05.2022.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.