Барај
Новата кул Mango колекција е тука!
БЛОГ

Новата кул Mango колекција е тука!

 

Во екот на топлата сезона кога е дозволено експериментирање со буквално секое парче што може да го замислите, доаѓа новата колекција на вашиот омилен бренд Mango, полна парчиња што заслужуваат внимание.

 

 

Вљубени сме во секој еден модел од истата, овојпат покул од кога и да е, со впечатливи парчиња изработени од неодоливи материјали со принтови и дезени што потсетуваат на безгрижни летни денови.

Како и секогаш, тимот дизајнери се погрижи во истата да вметне и дел од исклучителните класици во црна и бела варијанта кои секогаш се тука да нѝ помогнат кога немаме инспирација за комбинации.

 

 

Уште еднаш, новата колекција на брендот е совршен одраз на Медитеранот, нудејќи ја препознатливата естетика по која девојките секогаш лудуваат.

Навидум едноставни кроеви, но целосно подготвени да ја однесат секоја ваша комбинација на едно повисоко ниво. Одберете од впечатливите дезени за утрешната вечера со пријателките, од смарагдно зелената кошула со панталони за важниот состанок, црното здолниште со висок струк и шик топ за следната свадба и што уште не.

 

 

 

Ова лето, целосно препуштете им се на исклучителните материјали кои целосно ги заслужувате, а токму од нив се направени и сите парчиња од новата колекција на брендот.

Во продолжение ги гледате нашите фаворити, а истите и многу повеќе ќе ги најдете во продавниците на брендот во Сити Мол и Ист Гејт и секако, онлајн на следниов линк.

 

 
 

 

 

 

 
18.07.2022.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.