Барај
Новогодишни празници за сите
БЛОГ

Новогодишни празници за сите

По повод роденденот на Okaïdi во соработка со Црвен крст на град Скопје, организиравме забава за корисниците од дневниот центар за церебрална парализа.

За прекрасната забава се погрижија пејачката Дани Димитровска и младата тинејџ ѕвезда Симеон Коруноски кои направија навистина одлична атмосфера.

Во празнично уредениот простор пред продавницата на Okaïdi во Скопје Сити Мол сите присутни уживаа во новогодишната магија и во друштвото на познатите македонски ѕвезди.

За сите присутни од Центарот за церебрална парализа подготвивме подароци во најубавото време од годината кога секој ваков гест е драгоцен.

Празничната сезона треба да е подеднакво убава за сите, па ни беше ѝ повеќе од драго што успеавме да им разубавиме еден ден на овие млади луѓе.

Под слоганот „Новогодишни празници за сите“, прославивме уште еден прекрасен роденден на омилениот бренд за детска облека Okaïdi во неверојатно друштво, а дел од атмосферата гледате во продолжение.


Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:


                                

27.12.2019.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.