Барај
Стилски комбинации на познатите блогерки за шик крај на летото
БЛОГ

Стилски комбинации на познатите блогерки за шик крај на летото

 

 

Последните денови од летото со себе секогаш носат некоја посебна магија, но и притисок дека не сме ги облекле сите комбинации што си ги замисливме.

 

 

Познатите блогерки секогаш знаат добро да нè инспирираат кога станува збор за шик комбинации, па тоа е така и во овој, последен месец од омиленото годишно време.

Високите температури секогаш значат и добро испланирани комбинации во кои ќе изгледаме одлично, но и нема да дозволиме истите да ни попречат во извршување на обврските.

 

 

Она што е добро во последните летни денови е што токму тие температури се намалуваат, па имаме уште повеќе можности за експериментирање.

Па така, можеме да го носиме омилениот топ со палтото што толку долго чекавме да го покажеме, фустаните на прерамки со лежерната кошула што си ја купивме на намалувањата и што уште не.

 

 

 

Вакви и уште повеќе стилски комбинации умешно прават познатите дами, а ако ви е потребна инспирација, денеска ви прикажуваме некои од нашите омилени за стилски завршеток на летото.

Кога немате идеја што да облечете на важниот состанок или на излегувањето со пријателките, ова е добар начин малку да се инспирирате и да изгледате подобро од кога и да е.

Погледнете ги сите парчиња на намалување во нашата онлајн продавница и нарачајте ги сите оние со кои знаете дека ќе направите безброј комбинации!

 

 
 
 
 
15.08.2022.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.