Барај
Како да комбинирате високи чизми сезонава?
БЛОГ

Како да комбинирате високи чизми сезонава?

Покрај тоа што се исклучително топли, високите чизми се неодоливо стилски и веруваме дека секоја девојка треба да има барем еден чифт во плакарот.

Оваа сезона тоа е супер лесно бидејќи брендовите понудија голем број на модели, па побрзајте да си набавите еден чифт додека сè уште трае магичната зима.

Фото извор: SZYMON BRZÓSKA THE STYLE STALKER

Истите се навистина впечатливи, па мора да признаете дека девојките изгледаат неодоливо во чифт високи чизми комбинирани со соодветни парчиња.

Фото извор: TYLER JOE

Токму денеска, сакаме да ви предложиме неколку комбинации со овој модел на чизми кои се едни од најбараните оваа сезона, а на нашата онлајн страна можете да најдете навистина голем избор.

Фото извор

Фото извор: TYLER JOE 

Ако досега го одминувавте овој модел низ продавниците бидејќи ви требаше храброст плус, сезонава ова е единствениот модел чизми што ви е потребен. Носете ги со плетени фустани, со куси здолништа и топло џемперче, со широки панталони внатре или со плисираното хит здолниште. 

Фото извор: Oscar Landon

Доколку сакате да играте на сигурно, тогаш набавете си едни во црна боја, по можност со животински принт, па со истите можете да направите безброј комбинации за на работа или пак за некоја свечена прилика.

Фото извор: JOSIAHWPHOTOS BACKGRID

Почнете ја новата година со уникатен чифт чизми и заборавете на сите здодевни чевли, бидејќи во новата сакаме да експериментираме! 

Фото извор: CHRISTIAN VIERIGGETTY IMAGES 

Зимата е совршен момент кога можете да си играте со облеката, а токму овие чизми нека бидат приоритет за шопинг листата овој продолжен викенд за многу стилски комбинации додека сме во исчекување на летото. 

Фото извор: TYLER JOE

Ве чекаме онлајн!


Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:


                                               

03.01.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.