Барај
За викенд одиме на планина!
БЛОГ

За викенд одиме на планина!

Доколку не успеавте да заминете некаде на снег за време на новогодишните празници, претстојниот викенд е совршен за тоа.

Искористете го секој слободен момент заедно со семејството и пријателите да уживате во чистиот воздух, а доколку во некој од нашите ски центри има снег, тогаш тоа е дополнително уживање.

Едноставно, секој поминат момент во природа е нешто навистина незаменливо, земајќи го во предвид секојдневниот метеж и обврските со кои се соочуваме постојано.

Без разлика дали ќе скијате или пак ќе уживате во убавините на некоја од нашите планини пиејќи чај, потребна ви е зимска опрема со која ќе се заштитите од студот.

Superdry - Машки очила за скијање - Од 3.992 ден. на 3.493 ден.   

Mango џемпер - Од 2.490 ден. на 1.990 ден.                                                                                            

Ако сте вљубени во скијањето, постојат неколку клучни парчиња без кои не можете, а сега истите можете да си ги набавите на многу едноставен начин преку нашата онлајн страна.

Springfield машки ракавици - Од 999 ден. на 799 ден.   

Superdry машки панталони за скијање - Од 11.672 на 10.213 ден.                                                                                                                   

Разгледајте ја нашата актуелна понуда во која ќе најдете и одлични парчиња на попуст што не смеете да ги пропуштите.

Superdry ранец - Од 1.992 ден. на 1.743 ден. 

За вљубените во скијањето...

Одберете јакна или панталони за скијање, а опремете се и со останатите потребни додатоци кои истовремено се и ултра стилски. Погледнете ја нашата понуда на очила за скијање, зимски капи и ракавици и уште денес збогатете ја вашата опрема.

Superdry женски шал - Од 2.392 ден. на 2.093 ден. 

За оние кои уживаат во прошетките...

Доколку сте од оние пак кои едноставно уживаат во прошетките на планина, тогаш не заборавајте дека слоевитото облекување е задолжително. Веројатно знаете дека џемперите се основно парче во зимските комбинации, но подеднакво топли и соодветни се и ролките кои во комбинација со јакна и панталони се идеални за прошетка на студеното време. Не заборавајте дека чевлите се исклучително важни доколку сакате да пешачите, па така секогаш посветете внимание за да ги одберете вистинските.

INUIKII женски чизми - Од 10.690 ден. на 7.590 ден. 

Зимската опрема никогаш не била подостапна, нарачајте онлајн уште денеска и спремете се за викенд полн авантури!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                              

 

14.01.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.