Барај
„Paperbag“ џинс – најголемиот тренд за 2020!
БЛОГ

„Paperbag“ џинс – најголемиот тренд за 2020!

Веќе говоревме за најголемите трендови што ќе ја одбележат 2020 – тата година, но она што не смееме да го заборавиме се трендовите во светот на фармерките како едно од најобожуваните парчиња.

Без оглед на вашиот стил, сигурно имате барем еден чифт фармерки во плакарот, а доколку сте од оние кои како нас се вљубени во ова парче, тогаш овој текст е за вас.

Познатите ИТ девојки веќе почнуваат да ги комбинираат најпопуларните парчиња за годинава, а редовно, дел од нивните комбинации се и т.н „paperbag“ џинс или во превод – широки и удобни фармерки со висок струк.

Фото извор: Notorious magazine, Slice 

Станува збор за фармерки кои ласкаат на секоја фигура, а доколку ви треба малку храброст да ги носите, она што прво треба да го знаете е дека истите, визуелно ја стеснуваат половината.

MANGO фармерки (1) - Од 2.290 ден. на 1.990 ден. 

MANGO фармерки (2) - Од 2.490 ден. на 1.990 ден. 

Можете да ги комбинирате со што и да посакате и да изгледате лежерно или пак деловно, во зависност од пригодата.

MANGO фармерки - Од 2.490 ден. на 1.990 ден. 

Внесете малку свежина во комбинациите за на работа и носете ги овие фармерки со кошула со строг крој и чизми на потпетица или пак некоја романтична блузичка или тенко џемперче за вечерно излегување.

MANGO фармерки (1) - Од 2.490 ден. на 1.590 ден. 

MANGO фармерки (2) - 2.490 ден. 

Она што е посебно кај овој модел на фармерки што модните критичари го прогласија за еден од најголемите трендови за оваа година е спојот на женственост во пределот на половината и андрогениот изглед пресликан во широките ногавици.

GUESS фармерки - 7.790 ден. 

Носете ги со чизми на висока потпетица, со едноставни, рамни патики или пак стилски потпетици за посебни прилики. Тогаш, одберете црна нијанса како нова и омилена на девојките, а за секој ден, сината и белата боја се и повеќе од соодветни.

MANGO фармерки - Од 1.590 ден. на 1.190 ден. 

Голем избор на широки фармерки со висок струк ќе најдете на нашата онлајн страна, а ако сè уште не го пронајдовте совршениот модел за вас, разгледајте ја понудата и нарачајте уште веднаш!


Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:


                              

15.01.2020.

Слични статии

18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...
13.
Sep.
2022.
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.