Барај
18.
Sep
2022
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нарекуваа кралица на стилот.  
16.
Sep
2022
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер со -20% попуст за следното купување на колекција есен – зима, тогаш ова е најдоброто нешто овој петок!
13.
Sep
2022
БЛОГ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.  
07.
Sep
2022
БЛОГ
Кога говориме за насмеани лица и позитивна енергија, тогаш не смееме, а да не ја споменеме продавницата на Fashion&Friends во Ист Гејт Мол каде низ долгогодишното искуство, Наталија Анчевска, придонесува за атмосферата да е и повеќе од топла.
01.
Sep
2022
БЛОГ
Откако Даниел Ли ја напушти креативната палка во Ботега Венета, сите очи се вперија кон неговиот наследник Матеу Блејзи за кој имаше мали сомневања дека ќе потфрли.
01.
Sep
2022
БЛОГ
Сакале или не, мора да признаеме дека на летото му се ближи крајот, а тоа секогаш значи подготовка на супер шик комбинации во кои ќе ја дочекаме есента.  
25.
Aug
2022
БЛОГ
Серијата успешни приказни во компанијата Fashion Group ја продолжуваме со онаа на Маринела Павловиќ, бренд менаџер на еден од омилените брендови на девојките и момците, Guess.
23.
Aug
2022
БЛОГ
Сезонава што доаѓа, за многумина омилена, сите шик девојки во плакарот мора да имаат барем еден мантил со кој ќе ги заокружат комбинациите во кои ќе блеснат на ниските температури.