Барај

Магазин

На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нарекуваа кралица на стилот.  
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер со -20% попуст за следното купување на колекција есен – зима, тогаш ова е најдоброто нешто овој петок!
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Иако секогаш омилената црвена нијанса и оваа сезона некако излезе на површина, сепак, кафените и крем бои од палетата се нешто на што едвај чекаме.  
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Кога говориме за насмеани лица и позитивна енергија, тогаш не смееме, а да не ја споменеме продавницата на Fashion&Friends во Ист Гејт Мол каде низ долгогодишното искуство, Наталија Анчевска, придонесува за атмосферата да е и повеќе од топла.
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Откако Даниел Ли ја напушти креативната палка во Ботега Венета, сите очи се вперија кон неговиот наследник Матеу Блејзи за кој имаше мали сомневања дека ќе потфрли.
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Сакале или не, мора да признаеме дека на летото му се ближи крајот, а тоа секогаш значи подготовка на супер шик комбинации во кои ќе ја дочекаме есента.  
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Серијата успешни приказни во компанијата Fashion Group ја продолжуваме со онаа на Маринела Павловиќ, бренд менаџер на еден од омилените брендови на девојките и момците, Guess.
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Сезонава што доаѓа, за многумина омилена, сите шик девојки во плакарот мора да имаат барем еден мантил со кој ќе ги заокружат комбинациите во кои ќе блеснат на ниските температури.
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Познатите блогерки секогаш знаат добро да нè инспирираат кога станува збор за шик комбинации, па тоа е така и во овој, последен месец од омиленото годишно време.  
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Без разлика на трендовите, постои еден задолжителен моден додаток кога се сончевите денови во прашање, а веројатно веднаш погодивте дека станува збор за очилата за сонце.  
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
Ова лето, повеќе не треба да ја барате совршената чанта – истата се наоѓа во новата колекција на вашиот омилен бренд Guess и е постилска од кога и да е.
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ